Chickasaw Council's New Eagles


November 2015

Unit                    Name                                    Sponsoring Institution

Troop 0270 Garrett Alden Reed Germantown Presbyterian Church
Troop 0270 Kyle Parker Rains Germantown Presbyterian Church
Troop 0355 Scott Presley Hill Capleville United Methodist Church
Troop 0364 Kashirim Beu Micah Nwobilor Balmoral Presbyterian Church
Troop 0081 Evan Zachary Lichterman Independent Presbyterian Church
Troop 0341 Thomas James Arnoult St Louis Catholic Church
Troop 0086 Phillip Samuel Reese Second Presbyterian Church
Troop 0034 Griffin James Rone Grae St Luke's Episcopal Church
Troop 0048 Logan Micheal Gray Faith Presbyterian Church
Troop 0056 Brett Austin Sanchez Collierville Christian Church
Troop 0056 Rivers Strickland Norment Collierville Christian Church
Troop 0056 James Grayson Coleman Colliercille Christian Church
Troop 0064 Steven Alexander Buckley Germantown United Methodist Church
Troop 0065 Chet Everett Adkins Christ Community Baptist Church
Troop 0065 Jonathan Samuel Gibson Christ Community Baptist Church
Troop 0065 Carl Lester Woodard III Christ Community Baptist Church
Troop 0100 Dalton Johnny Martin Commercial Appraisal Services Inc
Troop 0270 Griffen Kerr Beard Germantown Presbyterian Church
Troop 0478 Larry Dale Childress, Jr. Batesville Lions Club
Troop 0478 Hayaden D. Faulkner Batesville Lions Club
Troop 0034 Theodore Elliot Wayt Grace St Lukes Episcopal Church
Troop 0210 Nicholas Caelan Miller LDS-Bartlett 2nd Ward-Memphis North Stake
Troop 0081 Joseph Treece Lichterman Independent Presbyteriana Church
Troop 0073 Trevor Allen Sacharin St Timothy Espicopal Church

October 2015

Unit                    Name                                    Sponsoring Institution

Troop 0270               Parker Michael Alperin                    Germantown Presbyterian Church
Troop 0331               Liam Altuzar                                       Church of the Incarnation Catholic Church
Troop 0065              Jacob Wright Bousson                      Christ Community Baptist Church
Troop 0206              Jimmy "JC" Clyde Coleman             LDS-Bartlett Ward-Memphis North Stake
Troop 0064              Dalton Christopher Cook                 Germantown United Methodist Church
Troop 0086              David William Dabov                        Second Presbyterian Church
Troop 0341              Jared Paul Drzycimki                        St Louis Catholic Church
Troop 4081              John Franklin Fortier                         Veterans of Foreign Wars Post 4488
Troop 0023              Jackson Kyle Hays                            First United Methodist Church - Cleveland
Troop 0048              Tristan Neill Hube                              Faith Presbyterian Church
Troop 0457              James Austin Prudhomme              St Francis of Assisi Catholc Church
Troop 0364              Cameron Taylor Show                     Balmoral Presbyteriana Church
Troop 0368              James Gilson Steed                          Farmington Presbyterian Church
Troop 0270              Logan Allen Walker                          Germantown Presbyterian Church
Troop 0086              Andrew Baskin Walt                          Second Presbyterian Church
Troop 0241              Nelson Killebrew Wilford                 Christ United Methodist Church
Troop 0097              Christopher Lane Williams             Ole 97 Alumni Association
Troop 0023              Charles Hampton Williamson         First United Methodist Church - Cleveland  

August 2015

Unit                    Name                                    Sponsoring Institution

Troop 0349               Carlos Josue Diza                              Southaven First United Methodist Church
Troop 0478               Benjamin Lake DuBois                     Batesville Lions Club
Troop 0041               Alexander Thomas Dyer                   Hernando Rotary Club
Troop 0255               Jonathan Taylor Dyer                        Bartlett United Methodist Church
Troop 0234               Micah Louis Eskridge                        Maple Memorial United Methodist Church
Troop 0452               Bailey Christopher Hulley                 Arlington United Methodist Church 
Troop 0058               Nathaniel Steven Jones                    LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake 
Troop 0248               Luke Abraham Lovato                       St. Brigid Catholic Church 
Troop 0013               Wilson Clark Mabry                            Trinity United Methodist Church 
Troop 0058               Charles William MacQueen IV         LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake 
Troop 0208               Jacob Nathaniel Martineau              LDS/Lakeland Ward/Memphis North Stake 
Troop 0459               Zachary Zane McClung                     Ellendale United Methodist Church 
Troop 0058               Chase William Mortensen                 LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake 
Troop 0040               William Chandler Hunter Pearce     St. Lukes United Methodst Church 
Troop 0081               Taylor Gregor Post                             Independent Presbyterian Church 
Troop 0211               Eric Stephen Pressler                        LDS/Collierville 2nd Ward/Memphis Stake 
Troop 0234               Jacob Ryan Rabren                            Maple Memorial United Methodist  Church 
Troop 0208               Kaleb Benjamin Schauerhamer       LDS/Lakeland Ward/Memphis North Stake 
Troop 0270               Zachary David Shulkin                       Germantown Presbyterian Church 
Troop 0064               Joshua Blane Styles                           Germantown United Methodist Church 
Troop 0452               Nicholas William Taylor                     Arlington United Methodist Church 
Troop 0055               John Wesley Wells                             Second Presbyterian Church 
Troop 0055               Thomas Lowell Wells                         Second Presbyterian Church 
Troop 0058               Noah Christopher Woods                  LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake

July 2015

Unit                    Name                                   Sponsoring Institution

Troop 0099              James Martin Beutelschies             Germantown Baptist Church
Troop 0099              Michael Atwell Conder                     Germantown Baptist Church
Troop 0087              Calhan Pryor Davis                           St. George Episcopal Church
Troop 0270               Luke Edmonds Folse                       Germantown Presbyterian Church
Troop 0441               Robert Lee Gordon III                      Cummings Street Missionary Baptist Church
Troop 0441               Justin Tyler Hill                                 Cummings Street Missionary Baptist Church
Troop 0450              Jackson Christopher Huffstetler      Ellendale Baptist Church
Troop 0074              Jared Bradley Mai                             Knights of Columbus #7449
Troop 0450               Pearce Maxfield McKee                  Ellendale Baptist Church
Troop 0208               Mason Wade Miller                          LDS/Lakeland Ward/Memphis North Stake
Troop 0235              Joseph Alexander Norris                 LDS/Senatobia Ward/Memphis Stake
Troop 0441               Elijah Miles Ross                             Cummings Street Missionary Baptist Church
Troop 0276              James Christopher Tanner II          First Evangelical Church
Troop 0041               Fisher Luke VanPelt                        Hernando Rotary Club

June 2015

Unit                    Name                                   Sponsoring Institution

Troop 4081               Rylee Ashton Artman                      Veteran of Foreign Wars Post 4488
Troop 0270               Graham Deuel Boone                    Germantown Presbyterian Church
Troop 0212               Landon Curtis Brereton                  LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop 0368               Beau Austin Carpenter                   Farmington Presbyterian Church
Troop 0285               Kyle Stuart Cox                                 Temple United Methodist Church
Troop 0056               Ryan Keith Cunningham               Collierville Christian Church
Troop 0276               Ryland Mea Nui Darling                 First Evangelical Church
Troop 0248               Matthew Lee Dunning                    St. Brigid Catholic Church
Troop 0425               Charles Edward Ford                     Life Enrichment and Development
Troop 0332               Keyarash Hatamzadeh                  Covenant United Methodist Church
Troop 0206               Aaron Brock Hathaway                   LDS/Bartlett Ward/Memphis North Stake
Troop 0441               Toge Lamont Johnson                   Cummings Street Missionary Baptist Church
Troop 0452               Carson Matthew Knauss               Arlington United Methodist Church
Troop 0452               Simon Christian Knauss               Arlington United Methodist Church
Troop 0074               Richard Karl Kuehn                         Knights of Columbus #7449
Troop 0081               John Brian Stevenson                    Independent Presbyterian Church
Troop 4081               Marshall Ross Taylor                      Veterans of Foreign Wars Post 4488

May 2015

Unit                    Name                                   Sponsoring Institution

Troop 0456              Samuel Gaylon Douglas Baker    Church of the Holy Spirit
Troop 0456              Nicholas Brogan Culver                 Church of the Holy Spirit
Troop 0041              Jonathan Patrick Dyer                     Hernando Rotary Club
Troop 0276              Andrei Robert Fendley                    First Evangelical Church
Troop 0086              Phillip Woodward Fentres             Second Presbyterian Church
Troop 0368              Alexander Brooks Fletcher            Farmington Presbyterian Church
Troop 0055              John Lyles Heathcott                      Second Presbyterian Church
Troop 0081              Charles F. Hull III                             Independent Presbyterian Church
Troop 0210              Austin Tyler Hunt                               LDS/Bartlett Ward/Memphis North Stake
Troop 0239              Anthony Layne Lentz                        Poagville Community Center
Troop 0055             John Hamilton McCaghren             Second Presbyterian Church
Troop 0332             Tyler Paul Morris                               Covenant United Methodist Church
Troop 0239             Joshua Marchum Scott                    Poagville Community Center
Troop 0455             Alex Paul Wadovick                           St. Paul United Methodist Church

April 2015

Unit                    Name                                   Sponsoring Institution

Troop 0450               Holder James Adkinson                Ellendale Baptist Church
Troop 4002               Preston D. Bowen                           First Baptist Church/Cleveland
Troop 0341               Mitchell Howard Bunch                  St. Louis Catholic Church
Troop 0455               Todd Payton Chambers                 St. Paul United Methodist Church
Troop 0206               Aaron Tyler Clemons                      LDS/Bartlett Ward/Memphis North Stake
Troop 0332              John David Coffman III                    Covenant United Methodist Church
Troop 0265              Jason Patrick Cooper                     St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0285              Jake Brian Fitzpatrick                      Temple United Methodist Church
Troop 0276               William Truitt Folk                            First Evangelical Church
Troop 0241               Matthew Christian Halton              Christ United Methodist Church
Troop 0459               Robert Shell Harris                         Ellendale United Methodist Church
Troop 0034              Garner Clark Howell                        Grace St. Luke's Episcopal Church
Troop 0055              William Barnett Hunt                        Second Presbyterian Church
Troop 0478               Katrell C. Key                                    Batesville Lions Club
Troop 0673              Gary Allen Leedom                          Minor Memorial United Methodist Church
Troop 0206              Christian Antolin McAlister              LDS/Bartlett Ward/Memphis North Stake
Troop 0210              Tomiyuki Christopher Perry            LDS/Bartlett Ward/Memphis North Stake
Troop 0455              Matthew Scott Pugh, Jr.                    St. Paul United Methodist Church
Troop 0025              Jacob Charles Rotter                       Temple Israel 
Troop 0332              James Nolen Smith                         Covenant United Methodist Church
Troop 0023              John Douglass Tierce                      First United Methodist Church/Cleveland
Troop 4043              John Henry Wiltcher IV                      First Presbyterian Church/Greenwood

March 2015

Unit                    Name                                   Sponsoring Institution

Troop 0064              Caleb S. Anderson                         Germantown United Methodist Church
Troop 0331              Robert William Britt                        Church of the Incarnation Catholic Church
Troop 0478              Nicholas Foster Hudson               Batesville Lions Club
Troop 0055              David Maxwell Jordan                    Second Presbyterian
Troop 0478              Katrell C. Key                                   Batesville Lions Club
Troop 0013              Sean River Langley                        Trinity United Methodist Church
Troop 0673              Gary Allen Leedom                         Minor Memorial United Methodist Church
Troop 0056              Ian Patrick McCord                         Collierville Christian Church
Troop 0210             Tomiyuki Christopher Perry           LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 0239            Jacob Allen Scott                              Poagville Community Center
Troop 0048            Hayden James Smith                      Faith Presbyterian Church
Troop 0081            Grant Alexander Van Horn               Independent Presbyterian Church

February 2015

Unit                    Name                                   Sponsoring Institution

Troop  0155              Owen Karl Andrews                         Mineral Wells United Methodist Church
Troop  0455              Bradford Wallace Appling               St. Paul United Methodist Church
Troop  4200              Austin Blake Bennett                        First Presbyterian Church/Greenwood
Troop  0074              Jonathan Thomas Bilson        Knights of Columbus #7449/Our Lady Perpetual Help
Troop  0331              Jack Jeffrey Blaszkowski                 Church of the Incarnation Catholic Church
Troop  0048              Jack Denman Borg                           Faith Presbyterian Church
Troop  4200              William Thomas Burrus III               First Presbyterian Church/Greenwood
Troop  0452              Mason Alexander Cowing                Arlington United Methodist Church
Troop  0332              Collin Patrick Lucido                          Covenant United Methodist Church
Troop  0349              Brayden Allen Lyons                          Southaven First United Methodist Church
Troop  0023              Parker Madison McNeer                   First United Methodist Church/Cleveland
Troop  0331              Michael Joseph Samko                    Church of the Incarnation Catholic Church
Troop  0459              Richard Peyton Stanford                   Ellendale United Methodist Church

January 2015

Unit                    Name                                                Sponsoring Institution
Troop 0455      Aubrey Franklin Barnes                 St. Paul United Methodist Church
Troop 0097     Jacob Ross Camp                          Ole 97 Alumni Association
Troop 0452     Jared Glynn Carter                          Arlington United Methodist Church
Troop 0331    James Gardner Courtney III           Church of the Incarnation Catholic Church
Troop 0014     Norris Vincent Crump III                 The Grove at Red Oak Lake
Troop 4041     Carl William Walker Falling           Indianola Rotary Club
Troop 0441     William Brandon Green                 Cummings Street Missionary Baptist Church
Troop 0097     Christopher Ryan Harra                 Ole 97 Alumni Association
Troop 0270     Samuel Morris King                        Germantown Presbyterian Church
Troop 0097     Theodore Edward Lander, Jr.     Ole 97 Alumni Association
Troop 0016     Thomas Hood Perry                       Tunica Rotary Club
Troop 0016     David Chapman Shipp                  Tunica Rotary Club
Troop 4041     Logan Dobbs White                        Indianola Rotary Club

December 2014

Unit               Name                                     Sponsoring Institution

Troop 0270        Yanay Almalem                                   Germantown Presbyterian Church
Troop 0273        Basil Harrison Ditto Alter                   White Station Church of Christ
Troop 0208        Chase Logan Belnap                         LDS/Lakeland Ward/Memphis North Stake
Troop 0065        Jackson Greggory Bobbitt                 Christ Community Baptist Church
Troop 02008      Donovan Gerald Israel Canfield      LDS/Lakeland Ward/Memphis North Stake
Troop 0204        Anwesh Dash                                      Second Baptist Church
Troop 4200        Jackson Gage Ellis                             First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0425        Byron David Emerson                         Life Enrichment and Development
Troop 0425        Marc Angelo Emerson                        Life Enrichment and Development
Troop 0065        Jackson Mitchell Floyd                       Christ Community Baptist Church
Troop 0087        Thomas Carlton Gray                         St. George's Episcopal Church
Troop 0270        Timothy Michael Heist                        Germantown Presbyterian Church
Troop 0057         Camren Bryce Jones                         St. Marks United Methodist Church
Troop 0528        Jordan Malik Lathon                            Pilgrim Rest Baptist Church
Troop 0456        Michael Adam Marie                            Church of the Holy Spirit
Troop 0241        Preston Wilson May                             Christ United Methodist Church
Troop 4200        Chandler Brooks Mohamed, Jr.         First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0057        Austin Matthew Osborne                     St. Marks United Methodist Church
Troop 0057         Langston Alexander Osborne           St. Marks United Methodist Church
Troop 0057        James Braxton Outlaw                        St. Marks United Methodist Church
Troop 0048        Kyle Thomas Ralph                             Faith Presbyterian Church
Troop 0456        John Matthew Salajka, Jr.                   Church of the Holy Spirit
Troop 0077        Jeffery Clyde Stogsdill                         Senatobia Rotary
Troop 0213        Wesley Kyle Stokes                             LDS/Walnut GroveWard/Memphis Stake
Troop 0075        Gregory Alton Sullivan                         Mullins United Methodist Church
Troop 0273        Cecil Jacob Tomlinson                       White Station Church of Christ
Troop 0086        Guston Holmes Walt                          Second Presbyterian Church
Troop 0074        Damon Aries Wright                      Knights of Columbus#7449/Our Lady of Perpetual Help

November 2014

Unit               Name                                     Sponsoring Institution

Troop 4002        Lee Michael Bassie                           First Presbyterian Church/Cleveland
Troop 0097        Parker Davis Baxter                           Ole 97 Alumni Association
Troop 0248        Garrett    Alexander Boord                St. Brigid Catholic Church
Troop 0023        Taylor Dennis Burrell II                      First United Methodist Church/Cleveland
Troop  0409       Jordan Davis Chestney                    Church of the Harvest
Troop  0270       Jack Mitchell Christenbury               Germantown Presbyterian Church
Troop  0452       Ryan Edward Correll                         Arlington United Methodist Church
Troop  4004       Austin Daniel Haire                            First United Methodist Church/Clarksdale
Troop  0376       Michael Ryan Krotzer                         Christview Christian Church
Troop  0452       Conor Andrew McCarthy                    Arlington United Methodist Church
Troop  0058        Ryan Austin Michaelis                       LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake
Troop  0072        Jordan Isaiah Morgan                       Marion Rotary Club
Troop  0240       Johnathan Wayne Oatsvall              Aldersgate United Methodist Church
Troop  0274       Joseph William Oswald                    Holy Rosary Catholic Church
Troop  0334       William Andrew Parr, Jr.                    Advent Presbyterian Church (USA)
Troop  0074        Andres Alejandro Raffety                 Knights of Columbus #7449/Lady of Perpetual Help
Troop  0099        Zachary Thomas Rhodes               Germantown Baptist Church
Troop  0023        Christopher Jeffrey Slagell              First United Methodist Church/Cleveland
Troop  0057        William Skylar Spearman                St. Marks United Methodist Church
Troop  0276        Garrett  Thomas Stelling                 First Evangelical Church
Troop  0450        Joahua Lee Tellez                              Ellendale Baptist Church
Troop  0452       Joshua Michael  Thron                      Arlington United Methodist Church
Troop  4002       William Benjamin Woo                      First Presbyterian Church/Cleveland

October 2014

Unit                   Name                                       Sponsoring Institution

Troop 0276            Linxoln Edward Atnip                            First Evangelical Church
Troop 0265            Dalton Hulbert Bailey                            St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0345            Marvin LeShun Byrd, Jr.                        Middle Baptist Church
Troop 0235            Brien Tyler Cavazos                               LDS/Senatobia Ward/Memphis Stake
Troop 0478            Nathan Allyn Colley                                Batesville Lions Club
Troop 0478            Ryan Alan Darby                                     Batesville Lions Club
Troop 0065            William  Case Germany                       Christ Community Christian Church
Troop 4200            Robert Nored Hardin                             First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0235            Chandler Lucas Holliday                      LDS/Senatobia Ward/Memphis Stake
Troop 4370            El'Johnthan O'Neal Holston                 St. Francis Assisi School
Troop 0097            Matthew    David Kelly                            Ole 97 Alumni Association
Troop 0478           Jivontae L. Key                                         Batesville Lions Club
Troop 0270           Ashish     Kumar                                      Germantown Presbyterian Church
Troop 0097           Michael    Riley Marsh                             Ole 97 Alumni Association
Troop 0099           Samuel Albert McDaniel                        Germantown Baptist Church
Troop 0478           Lyndon Marsh Meng                               Batesville Lions Club
Troop 4200           William    Litton Mohamed                     First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 4200           Ethan Davis Oltremari                            First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0034           Matthew    Scott Roberts                        Grace St. Lukes Episcopal Church
Troop 0210           David Foster Steward, Jr.                      LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 4200           Michael Thomas Waldo                        First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0058          Justin Samuel Wertner                           LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake

September 2014

Unit                   Name                                       Sponsoring Institution

Troop 0013             Nathan Hale Austria                    Trinity United Methodist Church
Troop 4039             Tyler Ross Ballard                       American Legion Post 52
Troop 0341             Anthony Joseph Bologna           St. Louis Catholic Church
Troop 0270             Jacob Henry Bouldin                   Germantown Presbyterian Church
Troop 0057             Edward Weeks Browne IV          St. Marks United Methodist Church
Troop 0265             Alton Evan Burgess                     St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0331              Jordan Blake Burks                    Church of the Incarnation Catholic Church
Troop 0270             Tyler David Crockett Dove           Germantown Presbyterian Church
Troop 0074             Anthony Xavier Ferrante              Knights of Columbus #7449/Our Lady Perpetual Help
Troop 0050             Joel Robert Josey                         Collierville United Methodist Church/Lawhon Farm
Troop 0338              Zachary Gill Latham                     Hope Presbyterian Church
Troop 0332              James Alexander Underwood   Covenant United Methodist Church

August 2014

Unit                       Name                                                  Sponsoring Institution
Troop 0341    Nicholas Walter Buchholz             St. Louis Catholic Church
Troop 0057    Anthony Killery Eskridge                St. Marks United Methodist Church
Troop 0057    Reginald L. Eskridge                     St. Marks United Methodist Church
Troop 0341    Jacob Abernethy Fleming             St. Louis Catholic Church
Troop 0255    Aldell Rey Garrido Gamble I         Bartlett United Methodist Church
Troop 0065    Daniel Bryson Harris                      Christ Community Baptist Church
Troop 0265    Michael Cedric Arcega Mendez    St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0056    Andrew Staten Poole                     Collierville Christian Church
Troop 0025    Jacob B. Radin                                Temple Israel
Troop 0064    Connor Steele Singleton               Germantown United Methodist Church
Troop 0274    Ravi Srath Tummalapalli               Holy Rosary Catholic Church
Troop 0034    John Rieves Wallace, Jr.               Grace St. Luke's Episcopal Church

July 2014

Unit                       Name                                                           Sponsoring Institution
Troop    0048    Joshua McKenzie Albert                          Faith Presbyterian Church
Troop    0234    Ryan Cody Archer                                     Maples Memorial United Methodist Church
Troop    4200    Sunjay Chawla                                          First Presbyterian Church/Greenwood
Troop    0429    Jonathan Wesley Drake                          LDS/Mississippi Ward/Memphis Stake
Troop    0087    Justin Kyle Drake                                     St. George's Episcopal Church
Troop    0452    Daniel W. Emmert                                    Arlington United Methodist Church
Troop    0332    Jacob Samuel Fine                                  Covenant United Methodist Church
Troop    0155    Angelo Andre Gibson                               Mineral Wells United Methodist Church
Troop    0013    Michael Thomas Kauffman, Jr.              Trinity United Methodist Church
Troop    0212    Robert Justice McBride                            LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop    0265    Jonathan Robert McCurdy                       St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop    0455    James Alex Moses                                    St. Paul United Methodist Church
Troop    0099    Timothy    Lee Player                                Germantown Baptist Church
Troop    4200    Staige    Ellis Roberts                               First Presbyterian Church/Greenwood
Troop    4200    Phillip    Thomas Rustom                        First Presbyterian Church/Greenwood
Troop    0073    Connor James Smith                               St. Timothy Episcopal Church
Troop    4200    John Hollis Crowder Tackett                  First Presbyterian Church/Greenwood
Troop    4478    Jamal Jalexis Thomas                             Rasberry United Methodist Men's Group
Troop    0212    Jaxson Caldwell Thomas                        LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop    4200    John Coleman Tyler                                  First Presbyterian Church/Greenwood
Troop    0325    Anthony    Hunter Vietzke                          Bethany Christian Church
Troop    0332    Steven    Brian Yee                                    Covenant United Methodist Church

June 2014

Unit                       Name                                                           Sponsoring Institution
Troop 0014    Wesley Daniel Aldridge                           Faith Baptist Church
Troop 0211    Kyle Valentine Ault                                     LDS/Collierville 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 0058   Timothy Lowell Blackham                        LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake
Troop 4200    Srimadhav Nallani Chakravartul            First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0074    Ethan Carl Lloyd                                        Knights of Columbus # 7449
Troop 4200    James Harris Long                                  First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 4200    Graydon Wells McCool                            First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0074    Brison Conrad Norris                              Knights of Columbus #7449
Troop 4200    Charles Swayne Pillow                           First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 4200    Walter Reese Pillow V                             First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 14         Mason Dean Proffer                                Faith Baptist Church
Troop 0065    Vernon Henry Stafford III                         Christ Community Baptist Church

May 2014

Unit                       Name                                                           Sponsoring Institution
Troop 0081         Thomas Keller Fowlkes                          Independent Presbyterian Church
Troop 0212          Dallin Edward Garrett                              LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop 0241          Murry Arnold Goldberg                            Christ United Methodist Church
Troop 0455          Austin Michael Jeu                                  St. Paul United Methodist Church
Troop 0016         Garland Jacob Flowers Melton              Tunica Rotary Club
Troop 0455         John Paul Ornosky                                   St. Paul United Methodist Church
Troop 0065         Jared Taylor Pridemore                           Christ Community Baptist Church
Troop 331             Sai Shanthanand S. Raijagopal           Church of the Incarnation Catholic Church
Troop 0073           Andrew Timothy Rausch                         St. Timothys Epsicopal Church
Troop 0058           Bryce S. Sharp                                           LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake
Troop 0086           Daniel Benjamin Shute                            Second Presbyterian Church

April 2014

Unit                                  Name                                              Sponsoring Institution
Troop 0073                   Payton Tanner Abston                St. Timothy's Episcopal Church
Troop 0210                   Hunter Aaron Campbell             LDS/Bartlett Ward 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 0285                   William Kevin Cockerell             Temple United Methodist Church
Troop 0335                   TaShann DeMarteris Hood         Immanuel Lutheran Church
Troop 0081                   William    Priestley Lamb            Independent Presbyterian Church
Troop 0234                   Kyle Wade Mains                          Maples Memorial United Methodist Church
Troop 0270                   Troy Joseph Marshall                  Germantown Presbyterian Church
Troop 0058                   Malan Daniel Mortensen             LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake
Troop 0050                   Marek Andrew Nowak                  Collierville United Methodist Church
Troop 0050                   Richard Riley Olson                     Collierville United Methodist Church
Troop 0025                   Aaron Ranier Salomon                Temple Israel
Troop 0331                   Garrett McLeod Spurlin                Church of the Incarnation Catholic Church
Troop 0276                   Niklos Perkins Toldi                      First Evangelical Church
Troop 0240                   Juan Carlos Ubiarco                    Aldersgate United Methodist Church
Troop 0278                   Aaron Joseph Winborn                Woodland Presbyterian Church

March 2014

Unit                                  Name                                                 Sponsoring Institution
Troop 0478    Benton Jay Blaylock                                     Batesville Lions Club
Troop 4002    Daniel Christopher Dean                           First Presbyterian Church/Cleveland, MS
Troop 0210    Noah Alexander Donald                             LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 0065    Jason Davis Eakes                                     Collierville First Baptist Church
Troop 0055    John Maxwell Foner                                   Second Presbyterian Church
Troop 0055    William James Foner                                Second Presbyterian Church
Troop 0086    John Baker Hammond                              Second Presbyterian Church
Troop 0458    John Ross Harvell, Jr.                               St. Philip Episcopal Church
Troop 0055    William    Paul Harwell III                          Second Presbyterian Church
Troop 0097    Branden Curtis Holly                                 Ole 97 Alumni Association
Troop 4200    Conner Blue Hutson                                  First Presbyterian Church/Greenwood, MS
Troop 0345    Benjamin Tecumseh Jones                     Middle Baptist Church
Troop 0097    Erik Benjamin Landry                                Ole 97 Alumni Association
Troop 0097    Christopher Tyler Meixsell                        Ole 97 Alumni Association
Troop 4200    Floyd Mortimer Melton IV                          First Presbyterian Church/Greenwood, MS
Troop 0241    Michael    Viox Montgomery                     Christ United Methodist Church
Troop 0086    Benjamin Andrew    Pekary                     Second Presbyterian Church
Troop 4041    Joseph Sherman Timbs                          Indianola Rotary Club
Troop 4002    Landon Hunter Tindle                               First Presbyterian Church/Cleveland, MS
Troop 4200    Hardy Dale Vemer                                     First Presbyterian Church/Greenwood, MS

February 2014

Unit                                  Name                                                 Sponsoring Institution
Troop    0341    Henry William Atkinson                         St. Louis Catholic Church
Troop    0273    William Hunter Brents                           White Station Church of Christ
Troop    4004    Britt Allen Burchfield                              First United Methodist Church/Clarksdale
Troop    0248    Eric J. Firehammer                                St. Brigid Catholic Church
Troop    0050    Jason Alexander Friend                       Collierville United Methodist Church
Troop    0335    Joseph Grant Garner                            Immamuel Lutheran Church
Troop    0241    Jefferson Bayless Guenther               Christ United Methodist Church
Troop    0338    Zachary Alexander Bard Holmes       Hope Presbyterian Church
Troop    0335    Andrew Edgar Klink                              Immanuel Lutheran Church
Troop    4081    Thomas Watson Lishman                   Veterans of Foreign Wars Post 4488
Troop    0055    Thomas Burgin J. Matthews, Jr.         Second Presbyterian Church
Troop    0285    David Lee McKinley                              Temple United Methodist Church
Troop    0241    Michael Viox Montgomery                   Christ United Methodist Church
Troop    0064    Samuel Lewis Norman                      Germantown United Methodist Church
Troop    0241    Andrew Cook Shelton                          Christ United Methodist Church 

January 2014

Unit                  Name                                                 Sponsoring Institution

Troop    0141    Caleb Scott Abbott                                                    Hernando Optimist Club
Troop    0099    Hunter Thomas Bishop                                          Germantown Baptist Church
Troop    0528     Joshua Dewayne Bolden                                       Pilgrim Rest Baptist Church
Troop    0456    Robert Paul Broom III                                              Church of the Holy Spirit
Troop    4002    Jordan W. Burchfield                                               First Presbyterian Church/Cleveland
Troop    0099    David Alexander Byrd                                              Germantown Baptist Church
Crew     0212    Jarom Allen Evans                                                   LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop    0368    James Duncan Fletcher                                         Farmington Presbyterian Church
Troop    0077    West Meriwether Givens                                        Senatobia Rotary Club
Troop    0457    Mark Andrew Hartmann II                                      St. Franciis of Assisi Catholic Church
Troop    0425    Kaiden Dean Holt                                                    Life Enrichment & Development
Troop    0241    William Connor Hvasta                                          Christ United Methodist Church
Troop    0014    Jacob Alan Jones                                                    Faith Baptist Church
Troop    0014    Joseph Andrew Jones                                            Faith Baptist Church
Troop    0055    Zachary    Wayne Klinke                                         Second Presbyterian Church
Troop    0056    Blake Austin Lamparter                                         Collierville Christian Church
Troop    0331    Ryan Aubrey Maddigan                                          Church of the Incarnation Catholic Church
Troop    0058    Brandon Cole Parrish                                            LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake
Troop    0014    Cameron Allen Pekol                                             Faith Baptist Church
Troop    0056    Matthew Jerrod Phillips                                         Collierville Christian Church
Troop    0099    Michael Alan Player                                                Germantown Baptist Church
Troop    0212    Joshua Juan Soto                                                   LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop    4041    Wheeler Timothy Timbs IV                                    Indianola Rotary Club
Troop    0331    Lane Alexander Trobee                                         Church of the Incarnation Catholic Church
Troop    0517    Joshua Lee Whitten                                               Mt. Zion AME Church
Troop    0276    Adam Nathanael Wilson                                       First Evangelical Church
Troop    0325    Hunter McNeil Woods                                           Bethany Christian Church 

December 2013

Unit                  Name                                                 Sponsoring Institution
Troop 0056    Matthew Nichlaus Baker                Collierville Christian Church
Troop 0567    Tyran Deron Berry                            Highland Heights United Methodist Church
Troop 0056    Drew David Bethea                         Collierville Christian Church
Troop 0445    LiDarrius D. Brooks                         Miracle Temple Ministries
Troop 0270    Andrew P. Chapin                             Germantown Presbyterian Church
Troop 0178    Cody James Chapman                  Flag Lake Baptist Church
Troop 0073    Brandon Ross Chism                   St. Timothy's Episcopal Church
Troop 0234    Joseph Grant Coleman                 Maples Memorial United Methodist Church
Troop 4043    John William Collum                      First Presbyterian Church/Greenville
Troop 0064    Walker Steven Crain                       Germantown United Methodist Church
Troop 0014    Jonah Spencer Dieckhaus            Faith Baptist Church
Crew 0341    William Joseph Cole Ettingoff       St. Louis Catholic Church
Troop 0099    Patrick Richard Walker Fadgen    Germantown Baptist Church
Troop 0341    Matthew Peter Fuess                     St. Louis Catholic Church
Troop 0040    Kazimar Payton Guenther             St. Luke's United Methodist Church
Troop 0091    Thomas Saunders Hairston         First Presbyterian Church/Belzoni
Troop 0331    Edwin Gray Hansen                       Church of the Incarnation
Troop 0013    Brandon Lee Heaston                   Trinity United Methodist Church
Troop 4002    Coleby Logan Hutchinson             First Presbyterian Church/Cleveland
Troop 0517    Elexus J. James                              Mt. Zion AME Church
Troop 0517    Bryson Ronnie Lee Johnson III    Mt. Zion AME Church
Troop 0055    Russell August Klinke                    Second Presbyterian Church
Troop 0412    Andrew Michael Kutz                       Eudora Baptist Church
Troop 0517    Demetrius Antonio Macklin            Mt. Zion AME Church
Troop 0055     William Neal McAtee, Jr.                Second Presbyterian Church
Troop 0073    Seth Aaron McCord                          St. Timothy's Episcopal Church
Troop 0332    William Cosden McCormick          Covenant United Methodist Church
Troop 0234    Dennis Michael McDonald             Maples Memorial United Methodist Church
Troop 0270    William Frank McGowan                Germantown Presbyterian Church
Troop 0064    Brandon William Mortiz                  Germantown United Methodist Church
Troop 0100    Christopher Lee Nelson               Commercial Appraisal Services, Inc.
Troop 0235    James Willard Norris                     LDS/Senatobia Ward/Memphis Stake
Troop 144    Thomas Yorel Norton                       Mississippi Blvd. Christian Church
Troop 0338    Brent Joseph Palmer                      Hope Presbyterian Church
Troop 0455    Timothy James Pope                      St. Paul United Methodist Church
Troop 0316    Colin Harrison Rains                     Germantown Church of Christ
Troop 0403     Darce Carl Reddick                       New Nonconnah MB Church
Troop 0091    Thomas Garrett Russell                First Presbyterian Church/Belzoni
Troop 0567    Joshua Stephen Sanders              Highland Heights United Methodist Church
Troop 0368     Nathan Merion Smith                      Farmington Presbyterian Church
Troop 0412     Dalton Bryant Snyder                      Eudora Baptist Church
Troop 0412    Davis Patrick Snyder                        Eudora Baptist Church
Troop 0567    Jahee Akeem Standley                   Highland Heights United Methodist Church
Troop 0073    Zacjaru Ryan Tompkins                   St. Timothy's Episcopal Church
Troop 0099     Naveen Varadharaj                         Germantown Baptist Church
Troop 0368    Michael Sutherland Ware               Farmington Presbyterian Church
Troop 0331    Thomas E. Wilson                           Church of the Incarnation Catholic Church
Troop 0056    Graydon Ellis Yoder                        Collierville Christian Church

November 2013

Unit                  Name                                                 Sponsoring Institution
Troop 0058    Clarke Phillip Anderson            LDS/Collierville lst Ward/Memphis Stake
Troop 0478    Harley Ace Ashby                        Batesville Lions Club
Troop 0050    Caleb Wells Bilbrey                   Collierville United Methodist Church's Men's Club
Troop 0210    Jarl Frederick Carnahan            LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 0045    Adam Lee Cole                           Hampton Memorial United Methodist Church
Troop 0141    Dylan James Dodson                Hernando Optimist Club
Troop 0099    Nicholas Dean DuBois             Germantown Baptist Church
Troop 0409    Robert Scott Foeller                   Church of the Harvest
Troop 0276    John England Garrett                 First Evangelical Church
Troop 0045    Noah Wilson Hanks                   Hampton Memorial United Methodist Church
Troop 0368    John Thomas Hicks                   Farmington Presbyterian Church
Troop 0073    Logan Lee Houston                    St. Timothy Episcopal Church
Troop 0045    Ethan Christopher Kaiser         Hampton Memorial United Methodist Church
Troop 0457    Dominic Porata Keilty                 St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0278    Sean Mitchell Klaus                   Woodland Presbyterian Church
Troop 0452    Matthew    Hunter McCarver      Arlington United Methodist Church
Troop 0048    Mitchell Wayne Moore                 Faith Presbyterian Church
Troop 0072    David Alexander Peacock          Marion Rotary Club
Troop 0213    Nathan Charles Pennington      LDS/Walnut Grove Ward/Memphis Stake
Troop 0099    Blake Andrew Peterson             Germantown Baptist Church
Troop 0478    Javon Jamal Presley                  Batesville Lions Club
Troop 0072    Kyler Clinton Reschke                 Marion Rotary Club
Troop 0412    Zachary Joseph Sahnger           Eudora Baptist Church
Troop 0048    Daniel Stewart Sartor                  Faith Presbyterian Church
Troop 0235    Davey Kendall Wells                   LDS/Senatobia Ward/Memphis Stake
Troop 0014    Wendell Zachery Whicker          Faith Baptist Church
Troop 0058    Jared Ames Whitaker                  LDS/Collierville1st Ward/Memphis Stake
Troop 0055    Luke Denton Wilfong                  Second Presbyterian Church
Troop 0412    James Samuel Willson              Eudora Baptist Church

October 2013

Unit                  Name                                                 Sponsoring Institution
Troop 0567    Christopher Lewis Biles                 Highland Heights United Methodist Church
Troop 0207    Johnathan Richard Brumfield        LDS/Millington Ward/Memphis North Stake
Troop 0412    Lucas A. Gilbert                                 Eudora Baptist Church
Troop 0325    Stephen Christopher Helms          Bethany Christian Church
Troop 0332    Arthur Lee Hubbard III                     Covenant United Methodist Church
Troop 0445    Joshua David Huggins                   Miracle Temple Ministries
Troop 0050    Adam Daniel Iverstine                    Collierville United Methodist Church Men's Club
Troop 0332    John Christian Johnson                Covenant United Methodist Church
Troop 0269    Zachary Richard Landry                 Highland Heights United Methodist Church
Troop 0211    Carter Davis Pruett                          LDS/Collierville 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 0429    Trevor Lane Purser                         LDS/Mississippi Ward/Memphis Stake
Troop 0210    Shane Lars Riding                          LDS/Bartlett Ward 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 0334    Brantley Christian Scott                 Advent Presbyterian Church (USA)
Troop 0034    Jackson Carl Springer                   Grace St. Lukes Episcopal Church
Troop 0456    Harrison Robert Staub                  Church of the Holy Spirit
Troop 0097    James Alexander Stringer            Broadway Baptist Church
Troop 0225    Alexander Dietrick Tickey              First United Methodist Church/West Memphis
Troop 0270    Zachary Matthew Towne                Germantown Presbyterian Church
Troop 0234    Charles Edward Whitesides        Maples Memorial United Methodist Church
Troop 0455    Nigel Maurice Willingham             St. Paul United Methodist Church

September 2013

Unit                  Name                                                       Sponsoring Institution
Troop 0270    Ryan Stephen Stotter Cuddy                Germantown Presbyterian Church
Troop 0248    Michael James Drennan                      St. Brigid Catholic Church
Troop 0081    Samuel Rankin Fowlkes                      Independent Presbyterian Church
Troop 0034    Joseph David Jamerson                      Grace St. Luke's Episcopal Church
Troop 0331    Sean Charles Kempf                            Church of the Incarnation
Troop 0368    Justin Alexander Lynch                         Farmington Presbyterian Church
Troop 0458    Glenn Wilson May                                  St. Philip Episcopal Church
Troop 0081    Benjamin Karl Milbury                           Independent Presbyterian Church
Troop 0331    Austin Ellis Miller                                   Church of the Incarnation
Troop 0034    Daniel Richard Anthony Reed            Grace St. Lukes Episcipal Church
Team 0210    Bryce Everet Rich                                   LDS/Bartlett 2ndWard/Memphis North Stake
Troop 0270    Joseph Francis Saldutti                      Germantown Presbyterian Church
Troop 0567    Jimmie Lee Sanders III                       Highland Heights United Methodist Church
Troop 0457    Matthew Gregory Sena                        St. Francis of Assissi Catholic Church
Troop 0278    Samuel Joseph Thomas                    Woodland Presbyterian Church 

August 2013

Unit                            Name                                             Sponsoring Institution
Troop 0091    Cody Michael Alleman                  First Presbyterian Church/Greenville
Troop 0332    Ryan Kendall Barker                    Covenant United Methodist Church
Troop 0325    David Jacob Dixon                        Bethany Christian Church
Troop 0274    Jacob Alexander Drzycimski       Holy Rosary Catholic Church
Troop 0074    Brian Edward Farrell                     Knights of Columbus #7449
Troop 0041    Andrew Thomas Gibson             Hernando Rotary Club
Troop 0041    Timothy Alexander Gibson          Hernando Rotary Club
Troop 0528    Rachiim Akil McDaniel                 Pilgrim Rest Baptist Church
Troop 0450    Dalton Matthew Mertz                   Ellendale Baptist Church
Troop 0335    Samuel Harrison Moody              Immanuel Lutheran Church
Troop 0123    Justin Irving Newcomb                Lewisburg United Methodist Church
Troop 0041    Brandon C. Sly                              Hernando Rotary Club
Crew 0828    Matthew Glen Smith                      Collierville High Trap Team
Troop 0457    William Michael Smith II              St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0041    Chase Michael Stubblefield       Hernando Rotary Club
Troop 0056    Charles Randall Thomas          Collierville Christian Church
Troop 0241    Conner Ames Thompson          Christ United Methodist Church
Troop 0455    Andrew John Wadovick               St. Paul United Metodist Church
Troop 0027    Blake Ryan Warren                      Decatur Trinity Christian Church

July 2013

Unit                            Name                                             Sponsoring Institution
Troop 0455         Paul Thomas Aanestad               St. Paul United Methodist Church
Troop 0034         Joseph Scott Blankenship          Grace St. Lukes Episcopal Church
Troop 0269         Brandon Ray Bumgarner            Highland Heights United Methodist Church
Troop 0248         Charles Jacob Cooper                St. Brigid Catholic Church
Troop 0056         Daniel Joseph DeMato                Collierville Christian Church
Troop 0241         Jackson Brust Guenther             Christ United Methodist Church
Troop 0040         John Robert Leake                       St. Lukes United Methodist Church
Troop 0456         Jean Charles Long                      Church of the Holy Spirit
Troop 0099         Joseph Todd McDaniel               Germantown Baptist Church
Troop 0056         Kamden Jeffrey Meredith            Collierville Christian Church
Troop 0055         Thomas McMurray Morrison      Second Presbyterian Church
Troop 0099         Siddarth Harichand Nair            Germantown Baptist Church
Troop 0081         McCheyne Gregory Post             Independent Presbyterian Church
Troop 0241         Timothy H. Ross, Jr.                    Christ United Methodist Church
Troop 0064          Michael Christopher Squillacioti  Germantown United Methodist Church
Troop 4039         Bradford Tyler Watts                     Winona Lions Club
Troop 0332         Maxie Thomas Wilson                 Covenant United Methodist Church

June 2013

Unit                            Name                                             Sponsoring Institution

Troop 0276                          William Tyler Borah                                   First Evangelical Church
Troop 04004                       Jeremy Matthew Cobb                              First United Methodist Church/Clarksdale
Troop 0457                         Camron Michael Hahn                             St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0048                          Noah Reagan Montgomery                    Faith Presbyterian Church
Troop 0212                         Jonathan Charles Palmer                       LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop 0210                         Kentaro Scott Perry                                   LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 0365                         Benton Arrington Tronsor                        Heartsong Church
Troop 0409                         Mason Paul Turner                                   Church of the Harvest
Troop 0204                        Justin Christopher Webster                     Second Baptist Church
Troop 0055                         William    Paul Wells, Jr.                          Second Prebyterian Church

May 2013

Unit                            Name                                             Sponsoring Institution

Troop 0077    William Robert Beuker                    Senatobia Rotary Club
Troop 0425    Robert Eugene Bruce                      Life Enrichment and Development
Troop 0014    Aaron Blake Clifft                              Faith Baptist Church
Troop 4002    Jordan Morrison Coopwood          First Presbyterian Church/Cleveland MS
Troop 0368    Adam Christopher Crawford          Farmington Presbyterian Church
Troop 0075    Austin Michael Duran                      Mullins United Methodist Church
Troop 0229    Landon Grant Guinn                        LDS/ Memphis 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 0341    James Patrick Harrison                 St. Louis Catholic Church
Troop 0081    Nicholas Elmer Hoffman               Independent Presbyterian Church
Troop 0241    Denver Cannon Hudsmith            Christ United Methodist Church
Troop 0055    Edwin Tanner Hussey                    Second Presbyterian Church
Troop 0376    Zackery Talon Jenkins                    Goodman Oaks Church of Christ
Troop 0331    Grant Phillip Kelton                         Church of the Incarnation
Troop 0334    Arthur Leale Manchester V             Advent Presbyterian Church
Troop 4002    Gregory Alexander Mangialardi    First Presbyterian Church/Cleveland MS
Troop 0099    Blake Andrew Marshall                  Germantown Baptist Church
Troop 0100    Wesley John Martin                        Commercial Appraisal Services, Inc.
Troop 0459    Zachery Ian Miller                            Ellendale United Methodist Church
Troop 0056    Benjamin William O'Connor        Collierville Christian Church
Troop 0316    Jonathan Bryan Pace II                 Germantown Church of Christ
Troop 0365    Tyler Johnson Paige                      Heartsong Church
Troop 0073    Jacob Logan Ramsey                  St. Timothy Episcopal Church
Troop 0064    William Thomas Richgels           Germantown United Methodist Church
Troop 0331    Louis Boyd Sartor                          Church of the Incarnation
Troop 0338    Joseph Michael Scott                    Hope Presbyterian Church
Troop 0056    Devin Dwayne Smith                    Collierville Christian Church
Troop 0276    George Grady Stubblefield           First Evangelical Church
Troop 0210    Matthew Walter Sturgell                LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North State
Troop 0265    Grayson Wesley Taylor                 St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0389    Scottie    Devon Thomas              Oaklawn Baptist Church
Troop 0276    Michael    Joseph Tobin               First Evangelical Church
Troop 0368    Anthony    Dafu Montesano Vang    Farmington Presbyterian Church
Troop 0274    William    Dean Wagner               Holy Rosary Catholic Church
Troop 0376    Robert Wesley Warman              Goodman Oaks Church of Christ
Troop 0285    Jontae' Marcel Wiggins               Temple United Methodist Church
Troop 0075    Trennie Lanier Williams, Jr.        Mullins United Methodist Church
Troop 0097    Samuel Arthur Wright                   Broadway Baptist Church

April 2013

Unit                            Name                                             Sponsoring Institution
Troop    0425    Robert Eugene Bruce                        Life Enrichment and Development
Troop    4002    Jordan Morrison Coopwood             First Presbyterian Church/Cleveland MS
Troop    0368    Adam Christopher Crawford             Farmington Presbyterian Church
Troop    0075    Austin Michael Duran                          Mullins United Methodist Church
Troop    0229    Landon Grant Guinn                           LDS/Memphis 2nd Ward/Memphis Stake
Troop    0241    Denver Cannon Hudsmith                Christ United Methodist Church
Troop    0055    Edwin Tanner Hussey                        Second Presbyterian Church
Troop    4002    Gregory Alexander Mangialardi        First Presbyterian Church/Cleveland MS
Troop    0316    Jonathan Bryan Pace II                      Germantown Church of Christ
Troop    0365    Tyler Johnson Paige                           Heartsong Church
Troop    0064    William Thomas Richgels                Germantown United Methodist Church
Troop    0056    Devin Dwayne Smith                          Collierville Christian Church
Troop    0276    George Grady Stubblefield                First Evangelical Church
Troop    0210    Matthew Walter Sturgell                     LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop    0368    Anthony Dafu Montesano Vang        Farmington Presbyterian Church
Troop    0274    William Dean Wagner                       Holy Rosary Catholic Church
Troop    0285    Jontae' Marcel Wiggins                     Temple United Methodist Church

March 2013

Unit                            Name                                             Sponsoring Institution
Troop 4200              Terry Glen Bailey, Jr.                      First Presbyterian Church/Greenwood
Troop 0016              William Joseph Bush, Jr.             Tunica Rotary Club
Troop 0270              Michael Brantley Fields                Germantown Presbyterian Church
Team 0206              Richard Andrew Hanekamp         LDS/Bartlett Ward/Memphis North Stake
Troop 0065              Dwayne Andrew Harris                 Collierville First Baptist Church
Troop 0456              Jonathan Wayne Kiestler             Church of the Holy Spirit
Troop 0441              Cornelius Laffitte Mayfield II         Cummings Street MB Church
Troop 0055              Walter Patton Orr                            Second Presbyterian Church
Troop 0445              Carodine Cent'el Peoples            Miracle Temple Ministries
Troop 0445              Carlton Wayne Peoples II             Miracle Temple Ministries
Troop 0457              Kevin Anthony Rotzoll                    St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0441              Amaryun Latrez Stephens            Cummings Street MB Church
Troop 0255             Jacob Logan Weaver                      Bartlett United Methodist Church
Troop 0241             James Reid Williamson                Christ United Methodist Church
Troop 0368              Benjamin James Woods              Farmington Presbyterian Church

February 2013

Unit                   Name                                 Sponsoring Institution

 Troop 0013            Elgin Henry Akin                             Trinity United Methodist Church
Troop 0331             Christopher Ryan Anderson        Church of the Incarnation
Troop 0389             Steven Joseph Artzer                     Oaklawn Baptist Church
Troop 4002             Samuel Wade Cooper                  First Presbyterian Church / Cleveland
Troop 4002             Travis Blaine Cooper                    First Presbyterian Church / Cleveland
Troop 0013             Alexander Thomas Gephart        Trinity United Methodist Church
Troop 0213            Joseph Maury Hicks                       LDS - Walnut Grove - Memphis Stake
Troop 0235            Charles Logan Holliday                 LDS - Senatobia Ward - Memphis Stake
Troop 0450            Caleb Ryan Jordan                         Ellendale Baptist Church
Troop 0276            Austin Carter Long                          First Evangelical Church
Troop 0285            Christopher Keith Riba-Payne      Temple United Methodist Church
Troop 0073            Davis Gregory Stringfield               St.Timothy's Episcopal Church
Troop 0270            Aiden Deuce Walker                       Germantown Presbyterian Church
Troop 0270            Ian Thomas Walker                        Germantown Presbyterian Church

January 2013

Unit                   Name                                 Sponsoring Institution

Troop 0087    Charles William Bettendorf             St. George's Episcopal Church
Troop 0375    Jayson M. Brasfield                          Grace Methodist Church
Troop 0091    Floyd  (Bo) Thomas Childs              First Presbyterian Church/Greenville
Troop 0206    Elijah James Miller Coleman          LDS/Bartlett Ward/Memphis North Stake
Troop 0234    Kenneth Michael Finzer Maples      Memorial United Methodist Church
Troop 0097    Zachary Grayson McDonald             Broadway Baptist Church
Troop 0097    Connor O'Neal Monroe                     Broadway Baptist Church
Troop 0097    Parker Thomas Monroe                    Broadway Baptist Church
Troop 0409    Jacob Reed Slinsky                           Church of the Harvest
Troop 0097    Justin Matthew Solaas                      Broadway Baptist Church
Troop  0034   George Wallace Sorrells, IV             Grace St Luke’s Episcopal Church
Troop 0097    Nathaniel Bennett Spraberry            Broadway Baptist Church
Troop 0211    Samuel Matthew Thomas                 LDS/Collierville 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 0457    Sean Ray Wickman                           St. Francis Assissi Catholic Church
Troop 0478    Benjamin Douglas Wilkes               Batesville Lions Club
Troop 0097    Thomas Andrew Wright, Jr.              Broadway Baptist Church

December 2012

Unit                   Name                                 Sponsoring Institution

Troop  0458    Blake Steven Anderson                        St. Philip Episcopal Church
Troop  0073    Matthew Richard Beach                       St. Timothy Episcopal Church
Troop  0375    Brandon Scott Boone                           Grace Methodist Church
Troop 0332    Nathanael James Bradberry               Covenant United Methodist Church
Troop  0056    Nathaniel Paul Briant                           Collierville Christian Church
Troop  0073    Zachary Thomas Conner                    St. Timothy Episcopal Church
Troop  4002    Reed Holder Downs                            First Presbyterian Church/Cleveland
Troop  0057    Jeremy Michael Fanion                        St. Mark's United Methodist Church
Troop  0273    Derrian Savoy Foster                            White Station Church of Christ
Troop  0506    Kyris D'Wayne Gainey                          Greater St. Matthews Baptist Church
Troop  0456    Victor Bowden Gardner                        Church of the Holy Spirit
Troop  0099    Mark Andrew Garrett                             Germantown Baptist Church
Troop  0040    Karl Frederick Guenther II                   St. Luke's United Methodist Church
Troop  0331    Benjamin Kyle Gullick                         Church of the Incarnation
Troop  0270    Tyler Daniel Huss                                 Germantown Presbyterian Church
Troop  0506    Ernest Turner Jennings III                  Greater St. Matthews Baptist Church
Troop  0040    Troy Douglas Johnson                        St. Luke's United Methodist Church
Troop  0097    Jackson Marcus Kelly                           Broadway Baptist Church
Troop  0202    Jonathan Phillip Lock                           Ellendale Church of Christ
Troop  0040    Joshua Dylan Lucy                                St. Luke's United Methodist Church
Troop  0056    Michael James Mistretta                     Collierville Christian Church
Troop  0016    George Pace Perry III                          Tunica Rotary Club
Troop  0073    Luke McCallmant Robbins                St. Timothy Episcopal Church
Troop  0276    Wood Wilson Rodgers                       First Evangelical Church
Troop  0478    Travis Lee Rowsey                             Batesville Lions Club
Troop  0014    Peter Lindy Ruleman                          Faith Baptist Church
Troop  0274    Thomas Glennon Scheibelhut          Holy Rosary Catholic Church
Troop  0331    Daniel Bradley Schingle                    Church of the Incarnation
Troop  0332    Charles Bryant Scott                           Covenant United Methodist Church
Troop  0056    James Ronald Seagraves                Collierville Christian Church
Troop  0445    Stevon Mufasa Spears                       Miracle Temple Ministries
Troop  0274    Alexander Landry Turner                    Holy Rosary Catholic Church
Troop  4002    Coleman Kingsley Warrington          First Presbyterian Church/Cleveland
Troop  0335    Austin Rhea Webb                              Immamuel Lutheran Church
Troop  0097    Christopher Phillips Wimberly         Broadway Baptist Church

November 2012

Unit                     Name                       Sponsoring Institution

Troop  0013    Jordan David Ash                          Trinity United Methodist Church
Troop  0255    Carl Joseph Beilstein                   Bartlett United Methodist Church
Troop  0368    Andrew Arnold Bryant                    Farmington Presbyterian Church
Troop  0376    Logan M. Carpenter-Whyte          Goodman Oaks Church of Christ
Troop  0368    Carter Kay Eakin                            Farmington Presbyterian Church
Troop  0368    Parker Louis Ehrilich                    Farmington Presbyterian Church
Troop  0099    Chase Lee Freeman                    Germantown Baptist Church
Troop  0270    Carson Cogdal Hollingsworth    Germantown Presbyterian Church
Troop  0270    Daniel Joseph Hrvoich                 Germantown Presbyterian Church
Troop  0368    John Thomas Kutteh                     Farmington Presbyterian Church
Troop  0458    Robert Cole Lagen IV                   St. Philip Episcopal Church
Troop  0255    Tyler Brett McBride                        Bartlett United Methoidst Church
Troop  0229    Dylan Garrett McGaughy             LDS/Memphis 2nd Ward/Memphis Stake
Troop  0331    Nikola Daniel Obradovic            Church of the Incarnation
Troop  0086    Charles Quinn Peebles            Second Presbyterian Church
Troop  0025    Raffi L. Radin                               Temple Isreal
Troop  0055    Williams Daniel Taylor               Second Presbyterian Church
Troop  0478    Tanner Layne Toliver                  Batesville Lions Club
Troop  0050    Charles Hunt Walne                  Collierville United Methodist Church
Troop  0478    Joseph Edwin Lenton Watson    Batesville Lions Club
Troop  0055    Pender Moore Wells                 Second Presbyterian Church

October 2012

Unit                     Name                       Sponsoring Institution

Troop  0202    Thomas Duncan Avant               Ellendale Church of Christ
Troop  0459    Joshua Michael Ayers                Ellendale United Methodist Church
Troop  0074    Franklin Moore Bradham           Knights of Columbus #7449
Crew   0208    David Glenn Burns                      LDS/Lakeland Ward/Memphis North Stake
Troop  0459    Matthew Charles Danner           Ellendale United Methodist Church
Troop  0241    Andrew Nicholas Grissom        Christ United Methodist Church
Troop  0389    Gary Stephen Jacobs, Jr.           Oaklawn Baptist Church
Troop  0014    Alexander Louis Sobczak          Faith Baptist Church
Troop  0086    Ryan D. Taylor                             Second Presbyterian Church
Crew   0334    Russell Austin Watson             Advent Presbyterian Church & St Paul's United Methodist Church

September 2012

Unit                     Name                       Sponsoring Institution

Troop  0056    Jonathan K. Seagraves                Collierville Christian Church
Troop  0064    Edward Alexander Beason          Germantown United Methodist Church
Troop  0074    Matthew Christopher Johnson    Knights of Columbus  Post # 7449
Troop  0276    Kepler Alan Barnhart                     First Evangelical Church
Troop  0457    Lance Michael Sanderson           St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop  0034    Matthew Olson McIntosh              Grace St. Luke's Episcopal Church
Troop  0056    Brian James Fay                            Knights of Columbus Post # 7479
Troop  0368    Michael James Loyd                      Farmington Presbyterian Church
Troop  0368    Grayson Andrew Lee                     Farmington Prewbyterian Church
Troop  0248    Vincent Thomas Ginski                St. Brigid Catholic Church
Troop  4002    William Houston Griffith               First Presbyterian Church /Cleveland
Troop  0055    Andrew Bennett Wilfong               Second Presbyterian Church
Troop  0279    Jacob Alexander Lambert            Holy Rosary Catholic Church
Troop  0013    Daniel Eddy Allen                          Trinity United Methodist Church

August 2012

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop  0074    Nicholas Lincoln Perry                       Knights of Columbus #7449   
Troop  0365    Hayden Tyler Johnson                        Heartsong Church   
Crew   0334    Cale Henry Maners                             Advent Presbyterian Church   
Troop  0456    Adam Everett Carr                               Church of the Holy Spirit   
Troop  0332    Benjamin Daniel Hoag                      Covenant United Methodfist Church   
Troop  0368    Dylan Ryan Reed                                 Farmington Presbyterian Church   
Troop  0368    Spencer Houston Jones                    Farmington Presbyterian Church  
 Troop  0248    Jonathan Andrew Reineking            St. Brigid Catholic Church   
Troop  0027    Matthew Garrett    Myers                     Decatur Trinity Christian Church   
Troop  0451    Marcellous Carlos Jackson              Wrights Chapel AME Church   
Troop  0097    Clayton Vernon Smith                         Broadway Baptist Church   
Troop  0155    Shinn Miller LaMachio                        Mineral Wells United Methodist Church  
Troop  0641    Clayton Warren Turner, Jr.                 Officers of Airways Station MPD   
Troop  0255    Daniel Alan Racer                               Bartlett United Methodist Church

June-July 2012

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution 
Troop  0074    Nathan Joseph Ballard                      Knights of Columbus # 7449
Troop  0081    Clarke Stevens Blocker                      Independent Presbyterian Church
Troop  0265    Matthew Edward Brint                         St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop  0597    Joshua Sherard Bryant                      Mt. Moriah Baptist Church
Troop  0345    Roosevone Byrd III                              Middle Baptist Church
Troop  0452    Nicholas Lee Carter                           Arlington United Methodist Church
Crew   0212    Riley Harrison Carter                          LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Crew   0212    Tyler James Coontz                             LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop  0368    Jeffrey Cannon Crout                          Farmington Presbyterian Church
Troop  0234    Hunter Lynn Eavenson                       Maples Memorial United Methodist Church
Troop  0155    Joseph Reid Evans                             Mineral Wells United Methodist Church
Troop  0240    Hunter Joseph Ferris                          Aldersgate United Methodist Church
Troop  0316    Frederick William Fiedler                   Germantown Church of Christ
Troop  0058    Brayden Michael Foy                           LDS/Collierville 1st Ward/Memphis Stake
Troop  0065    Dale Graham Gilbert                          Collierville First Baptist Church
Troop  0248    Michael Scott Harper                           St. Brigid Catholic Church
Troop  0478    Samuel Baxter Harrison                     Batesville Rotary Club
Troop  0323    DaSean Anthony Hill                           Salvation Army Winchester Corps
Troop  0276    Christian Robert Jelinek                     First Evangelical Church
Troop   4084    Christopher Paul Jones                    Covenant Presbyterian Church
Troop  0456    Ian Samuel Marie                                Church of the Holy Spirit
Troop  0013    Carster Cooper Martin                        Trinity United Methodist Church
Troop  0332    Ian Pope Moseley                                Covenant United Methodist Church
Troop  0240    Adam Taylor Olds                                Aldersgate United Methodist Church
Crew   0212    Nicholas William Palmer                   LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop  0014    Collin Matthew Pekol                          Faith Baptist Church
Troop  0055    Ethan Soldan Pretsch                         Second Presbyterian Church
Troop  0077    Joshua Daniel Prochaska                 Senatobia Rotary Club
Troop  0276    John Martin Reneau                            First Evangelical Church
Troop  0349    Joshua Blake Rixie                             Southaven United Methodist Church
Team   0212    Bailey Daniel Robertson                    LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop  4043    David Ahlen Salley                               First Presbyterian Church/Greenville
Troop  0099    Christian Taylor Sidebottom              Germantown Baptist Church
Troop  0050    Arunabh Singh                                     Collierville United Methodist Church
Troop  0099    James Edward Smith                         Germantown Baptist Church
Troop  0368    Warren James Smith                          Farmington Presbyterian Church
Troop  0014    Glen Albert Stawick                              Faith Baptist Church
Crew   0212    Graysen Seab Thomas                      LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop  0074    Geoge Andrew Wiggins                     Knights of Columbus #7449
Troop  0412    William Timothy    Wiggins II             Eudora Baptist Church

May 2012

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution 
Troop  0368    Ryan Lawrence Agee                          Farmington Presbyterian Church
Troop  0077    Benjamin McEachin Callicott             Senatobia Rotary Club
Crew   0365    Christian Guy Clement                       Heartsong Church
Troop  0368    Aaron Gray Cohen                               Farmington Presbyterian Church
Troop  0056    Andrew Charles Dacus                     Collierville Christian Church
Troop  0332    Daniel Vincent DeBacker, Jr.             Covenant United Methodist Church
Troop  0399    Nobel Alejandeo Del Mar                   East Win Christian Church
Troop  0355    Jalon Andraeis Duncan                     Capleville United Methodist Church
Troop  0345    Jaylun Kyle Faulkner                           Middle Baptist Church
Troop  0368    Carter Hayden Fleming                      Farmington Presbyterian Church
Troop  0457    Matthew James Groendyke               St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop  0229    Ashton Graham Guinn                        LDS/Memphis 2nd Ward/Memphis Stake
Troop  0355    Landon Dangelo Hawthorne            Capleville United Methodist Church
Troop  0278    Michael Andrew Hazlerig                   Woodland Presbyterian Church
Troop  0458    Cameron Lee Hobbs                          St. Philip Episcopal Church
Troop  0458    Jacob William Kelsoe                         St. Philip Episcopal Church
Troop  0452    Scott Thomas Lancaster                    Arlington United Methodist Church
Troop  4043    Austin Gan Li                                        First Presbyterian Church/Greenville
Troop  0355    Leroy Mallory III                                    Capleville United Methodist Church
Troop  0034    Benjamin Christopher McCall          Grace St. Luke's Episcopal Church
Troop  0241    Kevin Michael Niblock                       Christ United Methodist Church
Troop  0265    Michael Joseph Padilla                     St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop  0368    Joseph Michael Redley                     Farmington Presbyterian Church
Troop  0478    Barry Eugene Simmerman, Jr.         Batesville Lions Club
Troop  4442    David R. Smith                                    Cleveland VFW Post 4800
Troop  4043    Matthew Dillon Smith                         First Presbyterian Church/Greenville
Troop  0345    Stanley V. Smith, Jr.                             Middle Baptist Church
Troop  0229    Matthew Robert Swanson                  LDS/Memphis 2nd Ward/Memphis Stake
Troop  0057    Gerald Lenard Thornton, Jr.               St. Marks United Methodist Church
Troop  0399    Dustin Reid Wardlow                          East Win Christian Church
Troop  0078    James Edward West                           Senatobia Rotary Club
Troop  0355    Bruce Adams White                             Capleville United Methodist Church
Troop  0355    Reginald Donnell White, Jr.                Capleville United Methodist Church
Troop  0056    Curtis D. Wright                                    Collierville Christian Church

April 2012

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop  0368    Markus Vincent Boyd                            Farmington Presbyterian Church
Troop  0368    Tyler James Boyd                                  Farmington Presbyterian Church
Troop  0368    Daniel Brewer                                        Farmington Presbyterian Church
Troop  0055    Mitchell Taylor Clark                              Second Presbyterian Church
Crew   0334    Nabeel Christopher Hasweh              Advent Presbyterian Church USA
Troop  0082    Patrick Thomas Krog                            St. Ann Catholic Church
Troop  4002    Matthew David McCool                         First Presbyterian Church/Cleveland MS
Troop  0331    Stuart John Morrison                            Church of the Incarnation
Troop  0064    Matthew Dean O'Bar                             Germantown United Methodist Church
Troop  0459    Blake Evan Ragghinanti                      Ellendale United Methodist Church
Troop  0455    Noah Ryan Siano                                  St. Paul United Methodist Church
Troop  0376    Logan Andrew Skelton                         Goodman Oaks Church of Christ
Troop  0045    Benjamin Collin    Stanifer                   Hampton Memorial United Methodist Church
Troop  0276    Brennan K. Toldi                                    First Evangelical Church
Crew   0334    Benjamin Nelson Whitney                   Advent Presbyterian Church USA
Troop  0074    Zachary Brian Wiley                               Knights of Columbus # 7449
Troop  0452    Caton Reed Harris Wilson                  Arlington United Methodist Church

March 2012

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop  0065    Joshua Michael Byrd                           Collierville First Baptist Church
Troop  0097    Dylan Jude Childeress-Worsham    Broadway Baptist Church
Troop  4039    Dalton Clifford    Dance                       Winona Lions Club
Troop  0064    Taylor Alexander Halliburton               Germantown United Methodist Church
Troop  0097    Robert T. Jones                                     Broadway Baptist Church
Troop  0097    Adam  Warren Kirchhoff                      Broadway Baptist Church
Troop  0050    William Kent Lawhon                          Collierville United Methodist Church
Troop  0452    Aaron Nielsen Little                             Arlington United Methodist Church
Troop  0332    Logan Wayne McCulley                      Covenant United Methodist Church
Troop  0016    Joseph Raymond Melton                   Tuinca Rotary Club
Troop  0082    Thomas Joseph O'Bryan                    St. Anne Catholic Church
Troop  0273    Matthew Christian Rawson                White Station Church of Christ
Troop  0014    Davin Prewitt Schmidt                         Faith Baptist Church
Troop  0055    Dawson Grissinger Smith                 Second Presbyterian Church
Troop  0041    Cory Dane Stubblefield                       Hernando Rotary Club
Troop  0082    Erik Allen Uselton                                St. Anne Catholic Church
Troop  0027    Charles Brent Watkins, Jr.                 Decatur Trinity Christian Church
Troop  0097    Gaither Reed Williams                       Broadway Baptist Church

February 2012

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop 0099    William Lee Kuenzinger                     Germantown Baptist Church
Troop 0331    Frank Ernest Martino IV                      Church of the Incarnation
Troop 0331    Steven Mark Overheim                       Church of the Incarnation
Troop 0368    Dakota Christian Cline                      Farmington Presbyterian Church
Troop 0368    Zachary David Crawford                     Farmington Presbyterian Church
Troop 0365    Rene-Christian Lambert Hudlet       Heartsong Church
Troop 0048    Justin Michael Scobey                        Faith Presbyterian Church
Troop 0099    Matthew Hilman Walker                     Germantown Baptist Church
Troop 0034    Stone Ridens McSpadden                Grace St Luke's Episcopal Church
Troop 0567    Patrick Desmond Kelly                       Highland Heights United Methodist Church
Troop 0086    William Austin Pretsch                       Second Presbyterian Church
Troop 4043    Ronald Wayne Cassada, Jr.             First Presbyterian Church/Greenville

January 2012

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution  

Troop  0399    James J Beale Birkholz                   East Win Christian Church
Troop  0056    Michael Augustus Brack                 Collierville Christian Church
Troop  0457    Max Caldwell Gavin                          St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop  0210    Patrick Evan Glover                          LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop  0055    Charles Jennings Goodfellow       Second Presbyterian Church
Troop  0341    Phillip Jackson Goodman, Jr.        St. Louis Catholic Church
Troop  0210    Cody Lee Hull                                   LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop  0456    Morgan Andrew Hunt                       Church of the Holy Spirit
Troop  0457    Dieg Estuardo Lavarreda                St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop  0034    John David Ney                                 St. Grace's Episcopal Church
Crew   0334    Nicholas Jordan Rocha                  Advent Presbyterian Church
Troop  0186    Nathan Cole Taylor                           Carriage Hills Baptist Church
Troop  0074    James Branton Wiederholt             Knights of Columbus #7449

December 2011 

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution

Troop 0332    Ryan Cody Abramovitz                         Covenant United Methodist Church
Troop 0097    Kyle Davis Baker                                   Broadway Baptist Church
Troop 0455    Aleksandr Stoy Sokolov Brown           St. Paul United Methodist Church
Troop 0452    Austin Drake Brown                              Arlington United Methodist Church
Troop 0210    Nicholas Andrew Carnahan                LDS/Bartlett 2nd Ward/Memphis North Stake
Troop 4100    Taylor Ward Deloach                            Church of the Nativity Episcopal Church
Troop 0365    Joshua David Duane                            Heartsong Church
Troop 0099    Joshua Carl DuBois                             Germantown Baptist Church
Troop 0456    Christopher Michael Esposito            Church of the Holy Spirit
Troop 0074    Matthew W. Farrell                                 Knights of Columbus #7449
Troop 0100    Jesse Hugh Gourley                             Commercial Appraisal Service, Inc.
Troop 0087    William Bruce Gray III                            St. George's Episcopal Church
Troop 0316    Andrew Duncan Hayes                         Germantown Church of Christ
Troop 0278    William Louis Hayes III                         Woodland Presbyterian
Troop 4100    Kenneth Lee Hines, Jr.                         Church of the Nativity Episcopal Church
Troop 0506    Jamarkus Deonte Hodges                  Greater St. Matthews Baptist Church
Troop 0445    Julius Ray Jones, Jr.                             Miracle Temple Ministries
Troop 0445    Christopher D.  Katchens II                  Miracle Temple Ministries
Troop 0506    Winford Mathis Lewis                            Greater St. Matthews Baptist Church
Troop 0399    Joshua Kyle McDonald                         East Win Christian Church
Troop 0099    William Taylor Neal                                Germantown Baptist Church
Troop 0072    Richard Ryan Nelson                            Marion Rotary Club
Troop 0099    Daniel Jeffrey Roberts                          Germantown Baptist Church
Troop 0055    Richard Preston Asher Roberts          Second Presbyterian Church
Troop 0452    Austin Lee Slye                                       Arlington United Methodist Church
Troop 0241    David Curtis Wegener                          Christ United Methodist Church
Troop 0240    Billy Lee Whaley                                     Faith Christian Church

November 2011 

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop 0213    Jordan Hammond Berryhill              LDS/Walnut Grove Ward/Memphis Stake
Troop 0501    Alphonso DeVonta Brown                PTA of Springdale Elementary
Troop 0013    Duncan Alexander Bullard               Trinity United Methodist Church
Troop 0331    Jonathan Bryce Burks                       Church of the Incarnation
Troop 0056    William Gray Carter                           Collierville Christian Church
Troop 0235    Travis Russell Chisholm                 LDS/Senatobia Ward/Memphis Stake
Troop 0452    Evan Christopher Coates                 Arlington United Methodist Church
Troop 0203    Brennan R. Faulkner                         LDS/Germantown 5th Ward/Memphis Stake
Troop 0025    Nathan Meyer Feler                           Temple Israel
Troop 0255    Brett Austin Freeman                        Bartlett United Methodist Church
Troop 0335    Andrew Thomas Gross                    Immanuel Lutheran Church
Troop 0458    William Ross Harvell                        St. Philip Episcopal Church
Troop 0265    Kyle Timothy McCaffery                    St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0056    Robert Anthony Sanchez, Jr.           Collierville Christian Church
Troop 0457    Mark Benedict Schneider                St. Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0452    Daniel Glenn Simpson                    Arlington United Methoidst Church
Troop 0099    Robert Lewis Slaughter III              Germantown Baptist Church
Troop 0316    Timothy Stephen Thompson         Germantown Church of Christ

September-October 2011

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop 0099    Daniel Wilson Babian                      Germantown Baptist Church
Troop 0099    Andrew Jordan Bacon                      Germantown Baptist Church
Troop 0087    Thomas Scott Barron                       St. George's Episcopal Church
Troop 0055    James Alexander Carruthers         Second Presbyterian Church
Troop 0203    Jay Paul Fearnley                              LDS/Germantown 56th Ward/Memphis Stake
Troop 0086    Cole Alexander Flemmons             Second Presbyterian Church
Troop 0040    James Hunter Fly                              St Luke's United Methodist Church
Troop 4004    John Paul Haire III                             First United Methodist Church/Clarksdale
Troop 0478    Oliver Scott Harrison                         Batesville Lions Club
Troop 0341    Henry Mark Hill, Jr.                             St. Louis Catholic Church
Troop 0270    Brandon McKenzie Hora                  Germantown Presbyterian Church
Troop 4002    Antonius DeAndre Howze                First Presbyterian Church/Cleveland
Troop 0248    Sebastian Jonathan M.Hugoboom    St. Brigid Catholic Church
Troop 0368    Patrick Josef Jaeger                         Farmington Presbyterian Church
Crew  0334    Zachary Hayden Kerley                    Advent Presbyterian Church
Troop 0075    Michael Thomas Lee                       Mullin's United Methodist Church
Troop 0334    Sebastian Shade Lunati                  Advent Presbyterian Church
Troop 0034    Jacob Aubrey Martin                         St. Luke's Episcopal Church
Troop 0041    Jack Michael McCarty                       Hernando Rotary Club
Troop 0082    Benjamin M. McClain                       St. Ann's Catholic Church
Troop 0087    Patrick Christian McDermott           St. George's Episcopal Church
Troop 0229    Grant Daniel McGaughy                  LDS/Memphis 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 4002    Zachary Shaquill Moore                   First Presbyterian Church/Cleveland
Troop 0452    Sean Matthew Murphy                      Arlington United Methodist Church
Troop 0056    Jon A. Reesman, Jr.                         Collierville Christian Church
Troop 0055    John Wesley Richardson                Second Presbyterian Church
Troop 0298    Jonathan Kyle Roberts                    St. Brigid Catholic Church
Troop 0456    Connor Lanford Schratz                  Church of the Holy Spirit
Troop 0086    Hunter Stephen Shaw                     Second Presbyterian Church
Troop 0316    Allan Martin Sisson                          Germantown Church of Christ
Troop 0389    Stephon Rashard Thomas             Oaklawn Baptist Church
Troop 0056    Bryan Hillman Tingley                      Collierville Christian Church
Troop 4002    Seth McGee Vance                           First Presbyterian Church/Cleveland
Troop 0478    Robert Chance Whitten                   Batesville Lions Club
Troop 0456    Jon Thomas Edward Williams      Church of the Holy Spirit
Troop 0040    Thomas D. Wilson                           St. Luke's United Methodist Church
Troop 4018    Nicholas Chase    Zander              Grenada Lions Club

August 2011

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop 0040    Blake Allen Acree                        St Luke's United Methodist Church
Troop 0013    Owen W. Bell                               Trinity United Methodist Church
Troop 0442    Seth Garrett Callow                    Cleveland VFW Post # 4800
Troop 0458    Ronald Stephen Edmonds       St Philip Episcopal Church
Troop 0368    Nathan Ross Knox                      Farmingrton Presbyterian Church
Troop 0099    Charles Cole McDaniel             Germantown Baptist Church
Troop 0074    Sean Casey McGowan              Knights of Columbus # 7449
Troop 0057    Olufemi Adebayo Oyeleye         St Mark's United Methodist Church


May-July 2011

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop 0399    Chase Hamilton Anderson                 East Win Christian Church
Troop 0055    Nicholas Alexander Azar                     Second Baptist Church
Troop 0013    Owen W.    Bell                                     Trinity United Methodist Church
Troop 0248    Jeffrey Hunter Birkholz                        St Brigid Catholic Church
Troop 0285    Ryan Joseph Black                             Temple United Methodist Church
Troop 0248    Mark Daniel Brewer                             St Brigid Catholic Church
Troop 4200    William Terry Brown III                         First Presbyterian Church/Greenwood MS
Troop 0274    David A. Brumleve                               Holy Rosary Catholic Church
Troop 0081    Ethan Andrew Buyer                           Independent Presbyterian Church
Crew  0208    Mitchell Terregg Carter                        LDS/Lakeland Ward/Memphis North Stake
Troop 0316    James Barrett Chapman III               Friends of Kia Kima
Troop 0211    Brennan Riley Danielson                   LDS/Collierville 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 0073    Allen Jeffrey Detrick                             St Timothy Episcopal Church
Troop 0270    Austin Patrick Henry Dove                  Germantown Presbyterian Church
Troop 0478    Jake Tyler Dover                                   Batesville Lions Club
Troop 0274    Nicholas Joseph Drzycimski             Holy Rosary Catholic Church
Troop 0478    Ervin Faulkner III                                   Batesville Lions Club
Troop 0276    Jordan Anthony Fichthorn                   First Evangelical Church
Troop 0086    Forrest Christian Field                       Second Presbyterian Church
Troop 4004    Joseph Francis Fisher                       First United Methodist Church/Clarksdale
Troop 4004    John Samuel Fisher                           First United Methoidst Church/Clarksdale
Troop 0368    Daniel Bradley Karmiol  Gabriel      Farmington Presbyterian Church
Troop 0016    William Thomas Gibson                   Tunica Rotary Clauab
Troop 0056    Johnathan William Allen Gordish   Collierville Christian Church
Troop 0368    Christopher Paul Hailey                    Farmington Presbyterian Church
Troop 0241    Joseph Lee Haltom                           Christ United Methodist Church
Troop 0457    Jeffrey Cameron Hebert                   St Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0058    Tajj Andrew Jerdon                             LDS/Collierville 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 0376    Timothy James Johnson III             Goodman Oaks Church of Christ
Troop 0086    Conner Mitchell Jordan                    Second Presbyterian Church
Troop 0050    Jonathan Alan Josey                        Collierville United Methodist Church
Troop 4039    Brandon Taylor    Lawrence             Winona Lions Club
Troop 0055    Hugh Christopher Lynch                  Second Presbyteriana Church
Troop 0332    Alexander Cummings McCormick    St Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0055    Daniel Earp McGowan                      Second Presbyterian Church
Troop 0389    Damian Alexander McKinley            Oaklawn Baptist Church
Troop 0274    Kevin Haaga Murphy                         Holy Rosary Catholic Church
Troop 0055    Carl Grady Nichols                            Second Presbyterian Church
Troop 0055    Phillip Maximillian Nichols              Second Presbyterian Church
Troop 0041    Michael Allen Cody Pacheco           Hernando Rotary Club
Crew  0365    Matthew Elliott Parker                       Heartsong Church
Troop 0265    Spencer Matthew Paulson              St Ann Catholic Church/Bartlett
Troop 0099    Richard Carl Player                         Germantown Baptist Church
Troop 0368    Zachary Sheldan Rausch               Farmington Presbyterian Church
Crew  0212    Tyler Charles Robertson                LDS/Arlington Ward/Memphis North Stake
Troop 4041    Walter Samuel Rose II                    Indianola Rotary Club
Troop 0082    Andrew Martin Rourke                    St Ann's Catholic Church
Troop 0457    Logan Cameron Ruthling             St Francis of Assisi Catholic Church
Troop 0203    Michael Robert Ryberg                  LDS/Germantown 6th Ward/Memphis Stake
Troop 0332    William Jacobs Scott                    Covenant United Methodist Church
Troop 0056    Parker William Slagle                   Collierville Christian Church
Troop 0478    Javaris Cortez Snow                      Batesville Lions Club
Crew  0255    Blake Edward Stephens               Bartlett United Methodist Church
Troop 0368    Brian Raymond Turner                  Farmington Presbyterian Church
Troop 0013    Charles Forrest Walker                 Trinity United Methodist Church
Troop 0055    Witt Garland Wells                         Second Presbyterian Church
Troop 0225    Jeremiah Patrick Wray                  First United Methodist Church/West Memphis
Troop 0073    Ian Alexander Zeringue                 St Timothy Episcopal Church

April 2011

Unit                     Name                                                    Sponsoring Institution
Troop 0412    James David Ackerman                     Eudora Baptist Church
Troop 0155    Juan Camilo Aldana                           Mineral Wells Methodist Church
Troop 0027    Robert Lucas Arnold                           Decatur Trinity Christian Church
Troop 0332    Stephen Richard Boardman, Jr.       Covenant United Methodist Church
Troop 0455    Jacob Randel Brockwell                    St. Paul United Methodist Church
Troop 0203    Michael Reed Carnell                         LDS/Germantown 6th Ward/Memphis Stake
Troop 0056    Hayden Gates Carroll                         Collierville Christian Church
Troop 0295    Steven    Chandler                               St. Matthew's United Methodist Church
Troop 0316    Jonathan ZackrisonChapman III     Germantown Church of Christ
Troop 0278    Jackson Stewart    Darr                      Woodland Presbyterian Church
Troop 0285    Karl Edward Dockery, Jr.                   Temple United Methodist Church
Troop 0276    John Swink Fite                                   First Evangelical Church
Troop 0241    Andrew Russell Hegman                  Christ United Methodist Church
Troop 0341    Michael Dean Honey                          St. Louis Catholic Church
Troop 0376    Herbert Byron Jenkins III                   Goodman Oaks Church of Christ
Troop 0056    Wesley Bennett Johnson, Jr.           Collierville Christian Church
Troop 0045    Seth Thomas Kaiser                         Hampton Memorial United Methodist Church
Troop 0376    Robert Tanner Middleton Kaufman  Goodman Oaks Church of Christ
Troop 0040    Daniel Gage Lucy                              St. Luke's United Methodist Church
Troop 0341    Aaron Joseph May                             St. Louis Catholic Church
Troop 0278    Daniel Wyatt Morgan                         Woodland Presbyterian Church
Troop 0075    Joseph Cornelius Murphy III           Mullins United Methodist Church
Troop 4200    Richard Ashcraft Shaw                     First Presbyterian Church/Greenwood MS
Troop 0478    Clayton Matthew Sibley                    Batesville Lions Club
Troop 0478    Spencer Lewis VanDyke                 Batesville Lions Club
Troop 0073    Thomas Christopher Webb            St. Timothy Episcopal Church
Troop 0478    John Wesley Willis                            Batesville Lions Club
Troop 0450    Grant Taylor Wilson                          Ellendale Baptist Church 

March 2011

Unit                     Name                                             Sponsoring Institution
Troop 0034    Ward Pipkin Deaton III                 Grace St Luke's Episcopal Church
Troop 0265    Angelo Christopher Donati         St Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0100    James Coleman Freeman         Commercial Appraisal Services Inc.
Troop 0248    Ignatius Phillip Ginski                  St Brigid Catholic Church
Troop 0270    Corey Allen Hancock                    Germantown Presbyterian Church
Troop 0331    Luke Aaron Haslebacher            Church of the Incarnation
Troop 0331    Tyler Harris Kennel                      Church of the Incarnation
Troop 0077    Jonathan Claude Miles               Senatobia Rotary Club
Troop 0241    Robert Moss Montgomery           Christ United Methodist Church
Troop 0323    Reginald Urban Riley, Jr.            Salvation Army, Winchester Corps
Troop 0077    Hunter Logan Taylor                    Senatobia Rotary Club
Troop 0234    Robert Anderson Thomas III      Maples Memorial United Methodist Church
Troop 0331    Joshua Duane Tucker                 Church of the Incarnation
Troop 0274    Jonathan Patrick Wagner            Holy Rosary Catholic Church
Troop 0412    Addison Cilby Wiggins                Eudora Baptist Church
Troop 0248    Avery Lee Williams                       St Brigid Catholic Church

February 2011

Unit                     Name                                             Sponsoring Institution
Troop 0285    Lucas Allen Blankenship         Temple United Methodist Church
Troop 0073    Dylan Martin Calvert                  St. Timothy's Episcopal Church
Troop 0099    Michael    Compton                   Germantown Baptist Church
Troop 0455    Zachary Brian Davis                  St. Paul's United Methodist Church
Troop 0099    Taylor Michael House               Germantown Baptist Church
Troop 0276    Tyler Christensen Long            First Evangelicala Church
Troop 0265    Matthew Thomas McCurdy       St. Ann's Catholic Church/Bartlett
Troop 0075    Luke Jefferson Powers             Mullins United Methodist Church
Troop 0075    Charles Lowell    Shull              Mullins United Methodist Church
Troop 0075    Garland Ben Shull IV                 Mullins United Methodist Church
Troop 0073    Noah Danile Sondag                St. Timothy Episcopal Church
Troop 0241    Benjamin Yancey Spangler     Christ United Methodist Church
Troop 0056    Neil Carter Tate, Jr.                    Collierville Christian Church

January 2011

Unit                     Name                                  Sponsoring Institution
Troop 0058       Ian Michael Weldele          LDS/Collillierville 2nd Ward/Memphis Stake
Troop 0074       Benjamin Alan Arnold       Knights of Columabus # 7449
Troop 0331      James Ryan Davis             Church of the Incarnation
Troop 0206      Jesse Warnick Brereton    LDS/Bartlett1st Ward/Memphis Stake
Troop 0206      Christopher Hanna             LDS/Bartlett 1st Ward/Memphis Stake

Team 0229      Steven Alan Walters           LDS/Memphis 2nd Ward/Memphis Stake